شستشوی فرش ماشینی

شستشوی فرش ماشینی

شستشوی فرش های ماشینی یکی از موضوعات و چالش های پیش روی خانواده های ایرانی است ، قطعا در خانه ی هر ایرانی حداقل یک فرش ماشینی وجود دارد و برای نگهداری و شستشوی آن ها حداقل هر سال یکبار باید اقدام کنند تا فرش شما دچار پوسیدگی و پارگی زودهنگام نشود .

شستشوی اصولی فرش های ماشینی در متخصص ترین قالیشویی ها به روش های زیر صورت می گیرد :

۱-شناسایی و اصلاح فرش های ماشینی با توجه به ایراد : این کار در حیطه ی وظایف واحد رفوگری می باشد که باید توسط رفوگر ماهر انجام شود .

۲-انتقال فرش های ماشینی به واحد شستشو : شستشو با کمک ماشین آلات قالیشویی مثل دستگاه نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک صورت می گیرد . دستگاه های تمام اتوماتیک ، کار شستشوی فرش ماشینی را بصورت خودکار و درکمترین زمان انجام می دهد . کادر شستشو فقط فرش ها را به پهنا درون دستگاه قرار می دهند و عملیات شستشو بصورت خودکار انجام می شود .

۳-خشک کردن فرش های ماشینی : این کار توسط دستگاه آبگیر لوله ای انجام می شود ، فرش ها توسط کادر شستشو ، به صورت لوله شده درون دستگاه قرار گرفته و بعد از آن ، فرش ها بصورت خودکار آبگیری و خشک می شوند .

هر یک از این مراحل نیازمند رعایت مواردی است که کادر شستشو در آن دخیل هستند ، توجه به جنس و نوع بافت فرش ، طول عمر فرش ها و همچنین میزان پوسیدگی فرش ها در امر شستشو نقش مهمی دارد که توجه به هرکدام از این موارد در یک قالیشویی خوب ، می تواند شستشویی اصولی را به همراه داشته باشد ، باید به این نکته اشاره کرد که شستن فرش های ماشینی نسبت به شستن فرش های دستباف راحت تر انجام می شود .

در قالیشویی ناب ، تمامی مراحل اصولی شستشوی فرش های ماشینی به دقت و با کمک تجهیزات و ماشین آلات جدید انجام می شود ، کادر تخصصی شستشو بیشترین تلاش را انجام می دهد که فرش های ماشینی شما تمیزتر از قبل ، تحویل شما همشهریان گرامی شود .

یک دیدگاه

  1. مدیر سایت
    مهر 09, 1397 \ق.ظ\30 9:56 ق.ظ

    سلام

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.