شستشوی فرش دستباف

شستشوی فرش دستباف

شستشوی اصولی فرش دستباف در یک قالیشویی معتبر با توجه به جنس و مدت پاخوردگی آن ، متفاوت است . گاهی پیش می آید که فرش ها دچار پوسیدگی شده و به نوعی مستهلک می شوند ، که در این صورت باید زودتر وارد عمل شد و نسبت به ترمیم و رفوگری قبل از شستشوی فرش دستباف اقدام کرد .

با توجه به اینکه خانواده ها به آپارتمان نشینی روی آورده اند و به همین خاطر دچار محدودیت هستند ، قطعا شستن فرش دستباف باید توسط یک قالیشویی معتبر انجام شود . ظرافت در شستن فرش دستباف از نکاتی است که باید مدنظر قرار گیرد و مسئله ای است که باید رعایت شود . شستن فرش دستباف به روش سنتی می تواند گزینه ی خوبی برای این کار باشد ، البته این کار نباید در خانه انجام شود . زیرا باعث می شود که به فرش گرانبهای شما آسیب وارد شده و خسارت زیادی روی دست شما بگذارد . مکان مناسب در قالیشویی ها و همچنین امکانات مناسب می تواند شستشوی فرش دستباف و ابریشمی شما را تضمین کند .

در رابطه با شستشوی اصولی فرش دستباف در یک قالیشویی معتبر ، باید به موارد زیر توجه کرد :

۱٫حمل و نقل فرش ها باید با دقت صورت بگیرد که آسیبی به آن ها وارد نشود ، جابجایی فرش ها در تمام مراحل شستشو حائز اهمیت است .

۲٫قبل از شستن این فرش های گرانبها ، نسبت به رفوگری (شیرازه دوزی ، ریشه بافی و…) آن ها اقدامات لازم انجام گیرد ، رفوگری نقش مهمی را در شستن فرش های دستباف ایفا می کند ، وجود یک رفوگر ماهر در قالیشویی می تواند کمک قابل توجهی در شستشوی فرش ها و بخصوص فرش دستباف داشته باشد .

۳٫آبگیری فرش های دستباف می تواند توسط دستگاه آبگیر لوله ای انجام شود ، البته این دستگاه بیشتر در شستشوی فرش های ماشینی به کار می رود ، اما با دور کند برای خشک کردن فرش دستباف نیز می شود مورد استفاده قرار گیرد .

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.