شستشوی اصولی فرش در قالیشویی

شستشوی اصولی فرش در قالیشویی

در یک قالیشویی معتبر عوامل مختلفی برای اعتبار بخشیدن به نام آن تأثیرگذار است ، یکی از این عوامل که می توان آن را مهمترین عامل نامید ، شستشوی اصولی به کمک بهترین منابع و امکانات ، با تکیه بر تجهیزات و ماشین آلات جدید است. قالیشویی ها برای رسیدن به جایگاه واقعی خود باید نگاه ویژه ای به شستشوی فرش ها داشته باشند .

مراحل شستشوی اصولی یک فرش از ابتدای تماس مشتری در یک قالیشویی باسابقه و مدرن به صورت زیر انجام می گیرد :

۱-تماس با قالیشویی : از زمان تماس با مشتریان ، کار قالیشویی آغاز می شود و باید آماده ی ارائه ی خدمات به مشتریان باشد .

۲-تحویل گرفتن فرش ها با ماشین حمل و نقل با درج موارد احتمالی در فاکتور قالیشویی : حمل و نقل یکی از موارد مهمی است که باید به آن اهمیت داد ، نوع ماشین حمل و نقل و شیوه ی حمل و نقل نیز از موارد مهمی است که باید رعایت شود.

۳-انتقال فرش ها به قالیشویی برای شروع مراحل شستشو نیز مهم است ، این که انتقال به درستی انجام شود و آسیبی به فرش ها وارد نشود .

۴-٫غبارگیری و گردگیری فرش ها با ماشین شلاق زن : زدودن آلودگی از بافت فرش ها بسیار حیاتی است . ماشین شلاق زن با دارا بودن شلاق های لاستیکی ، و ضربه های متعدد تمام آلودگی ها را از فرش خارج می کند .

۵-وارسی و بازرسی برای تعیین عیب های فرش با نظر به فاکتور قالیشویی : یک قالیشویی معتبر باید این مورد را به گونه ای درست انجام دهد تا از خسارت های احتمالی جلوگیری کند .

۶-انجام تعمیرات و اصلاحات مربوطه از جمله رفوگری ، پرداخت و گلیم بافی : این مورد جزو خدمات اجتناب ناپذیر یک قالیشویی خوب و باسابقه است . کار رفوگری تخصصی است و می تواند اعتبار یک قالیشویی را بالا ببرد .

۷-انتقال فرش ها به سالن شستشو بعد از غبارگیری و رفوگری انجام می شود . البته در قالیشویی های گوناگون این امر متفاوت است . برخی قالیشویی ها در حین شستشو ، کار غبارگیری را با ماشین شلاق زن انجام می دهند .

۸-شستشوی فرش ها با توجه به جنس آن ها (شستشوی فرش دستباف ، شستشوی فرش ماشینی) : این موضوع از مواردی است که باید با دقت فراوان انجام شود

۹-آبگیری و خشک کردن با دستگاه آبگیرلوله ای : مرحله ی مهمی است که به نوعی ضمانت کننده ی یک شستشوی اصولی است و در جذب بازار قالیشویی مهم است .

۱۰-لول کردن و کاور گرفتن و چسباندن فاکتور اولیه بر روی فرش ها : البته باید توجه داشت که در حالت پهن شدن فرش ، باید کار خشک کردن انجام شود . بعد از آن کار لول و کاور گرفتن برای تحویل به ماشین حمل و نقل با نظر به فاکتور اولیه انجام می شود .

۱۱-تحویل فرش های شسته شده به مشتریان با نظر به فاکتور اولیه ی قالیشویی : یک قالیشویی خوب همیشه از ابتدا تا انتهای کار با تکیه بر ماشین آلات خود ، کار را به بهترین نحو انجام می دهد تا رضایت مشتریان را جذب کند و بازار خود را نیز با جذب نمایندگی ها گسترش دهد .
باید توجه داشت که گذراندن هریک از این مراحل و رفتن به مراحل دیگر نیازمند تجربه های ریز و فراوانی است که یک قالیشویی معتبر می تواند از عهده ی آن برآید .

قالیشویی ناب به عنوان یک قالیشویی معتبر ، تمام مراحل شستشوی فرش های شما را درکمترین زمان و با توجه به نکات اساسی شستشو و با رعایت اصل مشتری مداری ، انجام می دهد .

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.